O mne

Arduino - Šášik Rastislav - arduinoposlovenskyArduino som objavil začiatkom roka 2016 a od vtedy sa mu s nadšením venujem každú možnú voľnú chvíľku. Preštudoval som všemožné publikácie, články, návody, recenzie, projekty a samozrejme vyskúšal, čo sa dalo od základov až po rôzne domáce projekty.

I preto som vytvoril tento web ako ďalší z projektov, kde by som sa rád podelil o svoje skúsenosti, pomohol začínajúcim a spoločne objavili ďalšie možnosti zo sveta Arduina. Takže i ja uvítam rôzne rady aj nápady i pomoc pre tento web, ktorý je určený pre všetkých nadšencov Arduina. V prípade záujmu píšte rovno do diskusného fóra.

Jeden z mojich rozrobených projektov je i tento. Tieto vykreslené údaje sú namerané hodnoty v interiéry zo senzorov BME280 (teplota, vlhkosť, tlak) a BH1750 (lux), ktoré sú pripojené k ESP8266 (ESP8266 bolo 6/2017 nahradené Arduinom Pro Mini 3.3V a cez NRF24L01 k Raspberry PI 3 – Home Automation) a následne v dvojminútových intervaloch odosielané do Google Fusion tabulky a na ThingSpeak.

December 2019 zmena na: Google Cloud IoT Core a MongooseOS

Google Fusion Tabuľky už bohužiaľ nie sú podporované. Celé som to prekopal. Aktuálne mi to beží na ESP32 (MongooseOS) s BME280. Dáta sú odosielané cez MQTT protogol do Google IoT, následne vďaka Google Function do Google BiqQuery a Firebase. Z toho sa dajú kedykoľvek vytiahnuť do akýkoľvek grafov.

Google Cloud IoT